Okste ja puidu äravedu

Okste ja puidu äravedu

Kinnistu koristamisel võib tekkida palju üleliigseid oksi, võsa ja puitu. Tänapäeva kiire elutempoga inimese jaoks on nendest vabanemine tehtud eriti mugavaks. Muudame ühe inimese risu teise inimese energiaks võimalikult efektiivselt, vastutustundlikult ja keskkonnasõbralikult. Erinevate jäätmete käitlemise populariseerimine tuleb kasuks nii inimestele endale kelle hoov seeläbi puhtamaks saab kui ka loodusele. 

Kui Te puhastate oma kinnistut puudest, okstest või võsast, siis saame pakkuda järgnevaid teenuseid:
 

 1. Okste ja puidu vastuvõtt Männiku tootmisväljakul
 2. Puidu transpordi teenust tõstukiga konteinerveokiga
 3. Puidutööstuse jäätmete utiliseerimine
 4. Kändude utiliseerimine 10€/m3 + km

Tõstukiga konteinerveoki tellimine:

E-mail: info@slgenergy.ee
Telefon: +372 522 8844

Männiku tootmisväljaku vastuvõtu info:

Telefon: +372 53 440 514
 • Mida teha maha lõigatud puu ja kännuga?

  Pole kahtlust, et arboristidel on oskus muuta ka kõige kinni kasvanum kinnistu imeilusaks haljastusega oaasiks. Mida aga pihta hakata kui arborist käis ohtliku puud eemaldamas ja sa ei tea mida kännu ja puidujääkidega pihta hakata? Känd on õiges olustikus ilus lisand aiale, kuid võib ka suureks tüütuseks muutuda. Kännu ümber muruplatsi hooldada ei ole lihtne, samuti võib känd paljude putukate ja roomajate meelispaigaks kujuneda. Känd võtab hoovis palju ruumi ja võib tuleviku ehitusprojektidel takistuseks osutuda. 

  Kännu platsile jätmise miinused

  1. Muruhooldus tülikas, võib lõhkuda masinaid, korrashoid eeldab trimmeri olemasolu
  2. Putukate ja roomajate kogunemispaik
  3. Võimalikuks takistuseks juurdeehituste või haljastuse tegemisel
  4. Juurestik võib edasi areneda lõhkudes haljastust

  Juhul kui platsil on üleliigseid puid rohkem ja soovitakse ka suuremast juurestikust vabaneda, on seda võimalik teha puude ja kändude eemaldamisega. Tuleme kohale, transpordime ja utiliseerime need sinu eest. Sul pole vaja teha muud kui võtta meiega ühendust ja kirjeldada tööd mis vajab tegemist, et saaksime sobiliku teenuse välja pakkuda. 

  Viime sinu hoovilt puidu, oksad ja võsa ning jätame soovi korral kännu alles. Kännuga saad pihta hakata mis soovid- kasutada seda pingina või lauana, lillepostamendi või puuonni alusena. Paljud inimesed meelitavad nimelt looduse ja aia heaolu nimel putukaid enda hoovi juurde, känd aitab sellele edukalt kaasa. 

  Kännu platsile jätmise plussid
  1. Kännu utiliseerimiseks võiks see olla mullast puhas ja see on hinnaga 5€+km kuupmeeter, mullase kännu puhul rakendub hind 10€+km kuupmeetri kohta.
  2. Omapärane lillepostament
  3. Kasuta laua või toolina
  4. Ehita peale puuonn

  Kui känd saab eemaldatud on uus sile plats ootamas, et sinna näiteks muru külvata, lilli istuda või miks mitte jalgpalli mängida. 

 • Kas oksad tuleks põletada või kogumispunkti viia?

  Aiakoristusest tulenevaid oksi on võimalus ka põletada. Lõkke tegemisel tuleks tagada inimeste ja ümbruskonna ohutus ja meeles pidada järgmist:

  1. Vali lõkke tegemiseks tuulevaikne ilm, arvesta ka tuule suunaga
  2. Jälgi, et lõkkeplats oleks ohutus kauguses hoonetest, metsast ja kergesti süttivatest materjalidest.
  3. Lõkkes on lubatud põletada vaid puhast puitu, pappi ja paberit
  4. Enne lõkke süütamist tee kindlaks tulekustutamiseks vajalike vahendite(liiv, vesi, tulekustuti) asukohad ja suurema lõkke korral hoia üks neist läheduses
  5. Ära jäta lõket järelvalveta
  6. Äärista lõkkeplats kividega
  7. Enne lõkkeplatsilt lahkumist veendu, et lõke on täielikult kustunud

  Pea meeles, et kulu põletamine on aastaringselt keelatud ja karistatav! Vaata täpsemat lõkke tegemise juhendit ja tuleohutuskaarti siit

  Kui kogu eelnevaga arvestamine tundub liiga tüütu ettevõtmine siis tea, et on olemas ka aega säästvamaid variante. Tallinnas ja Harjumaal on okste ja puidu äravedu lihtne võttes meiega ühendust meili või telefoni teel. Soovi korral saab ka ise üleliigse võsa Männiku tootmisväljakule kohale tuua.